Natalia Tułacz-Hołowienko
psycholog, psychoterapeutka psychodynamiczna, certyfikowana psychoterapeutka terapii uzależnień, psychoterapeutka z wykształceniem seksuologicznym
Pracuje jako psychoterapeutka od 2016 roku, specjalizuje się w prowadzeniu indywidualnej psychoterapii psychodynamicznej metodą TFP (Transference Focused Psychotherapy).
Posiada doświadczenie w pracy z ludźmi dorosłymi, zmagającymi się z szeroko pojętymi problemami natury psychologicznej; począwszy od różnego rodzaju kryzysów i problemów emocjonalnych z którymi trudno poradzić sobie w pojedynkę do chorób psychicznych i zaburzeń osobowości. Celem leczenia jest poprawa dobrostanu psychicznego osoby oraz jej funkcjonowania w różnych obszarach życia (praca, relacje z ludźmi, związki partnerskie). Specjalizuje się również w terapii leczenia uzależnień.
Skończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność kliniczna: Psychoterapia Zaburzeń Psychicznych, Seksuologia kliniczna). Po studiach podjęła dalsze szkolenie: ukończyła dwuletnie Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Warszawie (akredytowane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) oraz Studia Podyplomowe: Seksuologia kliniczna- opiniowanie, edukacja, terapia (UAM).
Jest certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień oraz psychoterapeutą psychodynamicznym. Ukończyła czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (placówka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Odbyła także szereg specjalistycznych szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej. Nadal aktywnie kształtuje swoje kompetencje terapeutyczne, biorąc udział w licznych konferencjach i warsztatach. Swoją prace regularnie poddaje superwizji w nurcie psychodynamicznym u rekomendowanych superwizorów, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w charakterze psychologa w instytucjach świadczących pomoc (dom dziecka, ośrodek pomocy społecznej, hostel dla osób uzależnionych). Jak również w placówkach zajmujących się pomocą osobom z zaburzeniami psychicznymi (szpital psychiatryczny w Gnieźnie, domy opieki dziennej osób z problemami psychicznymi.) W latach 2016-2020 pracowała w Centrum Zdrowia Psychicznego świadczącego usługi psychoterapeutyczne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Prowadziła psychoterapię indywidualną oraz grupową, konsultacje rodzinne, poradnictwo, terapię uzależnień i współuzależnienia.
Bartosz Hołowienko
psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, psychoterapeuta z wykształceniem seksuologicznym
Specjalizuje się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej z wykorzystaniem rzetelnej metody leczenia TFP (Transference Focused Psychotherapy).
Celem leczenia jest poprawa funkcjonowania emocjonalnego i społecznego osób chronicznie ciepiących z powodu trudności, mogących objawiać się poprzez kłopoty w budowaniu satysfakcjonujących relacji partnerskich oraz interpersonalnych, problemy natury seksualnej, poczucie obniżonego nastroju, narastającego lęku, problemy w kontrolowaniu stresu, napięcia czy agresji.
Doświadczenie zawodowe uzyskał w instytucjach zajmujących się pomocą psychologiczną oraz psychiatryczną dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Współpracował też z rodzinami zastępczymi jako koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Centrum Wspierania Rodzin, „Swoboda” w Poznaniu.
Jest absolwentem Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacja: psychologia kliniczna i seksuologia) oraz absolwentem studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej. Ukończył czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (placówka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne).
Monika Głowacka Abdalla
PSYCHOLOG, psychoterapeutka Psychodynamiczna, CERTYFIKOWANA PSYCHOTERAPEUTKA UZALEŻNIEŃ I WSPÓŁUZALEŻNIENIA, TRENER FAMILYLAB
Studia ukończyła w 2002 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na specjalności: psychologia kliniczna.
Obecnie jest w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Odbyła szkolenia i seminaria z zakresu psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, Analizy Transakcyjnej w Ośrodku AION w Poznaniu. Uczestniczyła w kursach NVC w „Miejsce Ludzi” u Agnieszki Pietlickiej w Poznaniu, ukończyła szkolenie certyfikacyjne dla trenerów FamilyLab w Warszawie. W ostatnich 9 latach wiedzę z zakresu psychoterapii pogłębiała w Ośrodku Psychoterapii i Myśli Psychoanalitycznej w Poznaniu oraz w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.
Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w placówkach terapii uzależnień i współuzależnienia, oddziałach szpitalnych i oświatowych. Ostatnie lata współpracowała z Centrum Psychoterapii w Poznaniu, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową pacjentów w zaawansowanym procesie leczenia. Przez kilka lat była biegłym sądowym w przedmiocie uzależnień na terenie Wielkopolski. Współpracowała z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza podczas prowadzenia badań do pracy doktorskiej dla Wydziału Nauk Społecznych.
Duża część doświadczenia dotyczy pracy z członkami rodzin dotkniętych uzależnieniem – Dorosłe Dzieci Alkoholików, osoby współuzależnione.
Prowadzi psychoterapię osób z zaburzeniami nastroju, przeżywającymi lęk, niepokój, mającymi trudności w radzeniu sobie z emocjami, w relacjach interpersonalnych oraz będącymi w kryzysie.
Jako trener FamilyLab oraz zwolenniczka porozumienia bez przemocy, szkoli kadrę placówek przedszkolnych oraz prowadzi szkolenia dla rodziców dzieci od 3 roku.
Swoją działalność terapeutyczną i szkoleniową poddaje superwizji.
Tomasz Bratkowski
psycholog, psychoterapeuta integracyjny, specjalista psychoterapii uzależnień
Pomaganiem zajmuje się od 2008 roku, kiedy ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza na kierunku psychologia, specjalność: psychologia kliniczna.
W 2011 roku ukończył Szkołę Psychoterapii Uzależnień CEDR w Czarnym Borze. Następnie uzyskał Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (cert. nr 1370).
W roku 2015 zakończył 4-letnie Studia Podyplomowe z zakresu psychoterapii w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W roku 2016 ukończył szkolenie "Jak pracować ze sprawcami przemocy według Metody Duluth" w Instytucie Prewencji Przemocy w Warszawie.
W 2021 roku ukończył Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychoedukacji w Poznaniu.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracy indywidualnej i grupowej. Pracował z dziećmi w wieku przedszkolnym (diagnoza trudności rozwojowych, wspomaganie rozwoju), młodzieżą (jako socjoterapeuta i wychowawca) i osobami dorosłymi (terapia par, terapia grupowa, terapia indywidualna).
Pracuje na dziennym oddziale terapeutycznym oraz prowadzi grupę terapeutyczną dla mlodzieży.
Obecnie swoje zainteresowania zawodowe skupia wokół trudności rodzinnych, samouszkodzeń i zaburzeń osobowości.
Pracuje w ujęciu integracyjnym, łącząc techniki z różnych nurtów psychoterapeutycznych.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Jestem psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo – behawioralną (numer certyfikatu 1780). Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz czteroletnią Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, wykorzystując również techniki DBT (terapia dialektyczno-behawioralna), ACT (terapia akceptacji i zaangażowania) i terapii schematów. W pracy z Pacjentami staram się tworzyć atmosferę bezpieczeństwa i otwartości, uważam dobrą relację między Pacjentem a Terapeutą za niezbędny element skutecznej psychoterapii. W swojej Pracy zakładam, że to Pacjent jest ekspertem od swojego życia, a ja wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie mogę pomóc mu odkryć mechanizmy odpowiedzialne za dotychczasowe funkcjonowanie oraz znaleźć i wypróbować nowe strategie radzenia sobie.
Pomagam osobom dorosłym (indywidualnie oraz w terapii grupowej) zmagającym się z różnorodnymi trudnościami na tle zdrowia psychicznego: zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, zaburzeniami osobowości, stresem, perfekcjonizmem, trudnościami w relacjach. Wspieram w zdrowym zaspokajaniu swoich potrzeb.
Proces psychoterapii poprzedzony jest kilkoma konsultacjami wstępnymi podczas których wspólnie z Pacjentem określamy problem oraz cele pracy. Czasami kilka spotkań również wystarcza, by osoba otrzymała odpowiedzi na nurtujące ją pytania i wątpliwości.
Doświadczenie zdobywałam w trakcie licznych staży m.in. w psychiatrycznych oddziałach dziennych, grupach psychoterapeutycznych i socjoterapeutycznych, pracy w Centrach Zdrowia Psychicznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB. Pracuję pod stałą superwizją. Swoje kwalifikacje psychoterapeutyczne podnoszę biorąc udział w szkoleniach i konferencjach.
Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Ukończył psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność: psychologia kliniczna. Od dwudziestu lat świadczy pomoc psychologiczną specjalizując się w zakresie psychoterapii uzależnień chemicznych (alkohol, narkotyki, leki) i behawioralnych (m. in. patologiczny hazard, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od komputera), leczenia zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, stanów lękowych, niekorzystnych nawyków reagowania, zaburzeń nastroju, trudności w regulacji napięć i stresu, problemów z obszaru relacji międzyludzkich.
Absolwent zgodnego z rozporządzeniem Ministra Zdrowia programu szkolenia w zakresie specjalizacji leczenia uzależnień i współuzależnienia oraz uczestnik licznych szkoleń w zakresie psychoterapii osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym z elementami terapii integracyjnej. Pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.
Dorota Gołąb
specjalista psychologii klinicznej, psychotraumatolog, psychoonkolog, superwizor psychoonkologii, arteterapeutka
Zajmuje się pomocą osobom leczonym z powodu poważnej choroby somatycznej i ich bliskim. Posiada doświadczenie w pracy z osobami, które otrzymały rozpoznanie choroby nowotworowej.
Pomaga także osobom osieroconym.
Celem jej pracy z klientami jest odnalezienie i wzmocnienie zasobów pomocnych w radzeniu sobie ze skutkami kryzysów emocjonalnych, poszukiwanie tego, co pozwala przetrwać traumatyczne doświadczenia.
„chciałabym móc towarzyszyć w odnajdywaniu potencjału, który pozwala na to, by nasza dotychczasowa historia życia nie ograniczała naszych starań w czynieniu własnego życia wartościowym i przynoszącym poczucie spełnienia”
Ukończyła wyższe studia magisterskie dzienne na Wydziale Nauk Społecznych w Poznaniu w zakresie psychologii klinicznej. Posiada uprawnienia trenera szkoleń w zakresie psychoonkologii. Otrzymała tytuł specjalisty w zakresie psychologii klinicznej. Uzyskała certyfikaty psychoonkologa i superwizora psychoonkologii. Ukończyła Podyplomowe Studium Arteterapii współorganizowane przez Katedrę Psychiatrii AM w Łodzi oraz Polski Komitet INSEA oraz Studia Podyplomowe w zakresie Psychoonkologii Klinicznej przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczyła i uczestniczy w licznych szkoleniach z zakresu psychoonkologii i psychologii klinicznej ( w tym: w intensywnym kursie interwencji w kryzysie oraz w szkoleniu z zakresu psychotraumatologii praktycznej).
Doświadczenie zawodowe zdobywa w Wielkopolskim Centrum Onkologii, w którym pracuje od ponad 30 lat.
W ramach pracy dydaktycznej współpracowała z Wydziałem Psychologii i Kognitywistyki UAM ( lata 2003-2022) oraz z Wydziałem Psychologii i Prawa w Poznaniu w Filii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS ( lata 2014-2023) oraz z Akademią Wychowania Fizycznego ( od roku 2022).
Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji.
Jest psychologiem i psychoterapeutką integracyjną w trakcie certyfikacji. Ukończyła studia magisterskie z psychologii o specjalności psychologia kliniczna i osobowości oraz 4,5-letni kurs psychoterapii w nurcie integracyjnym akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła również grupę treningową pierwszego stopnia psychodramy wg Moreno i jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu asystenta psychodramy. Pracuje integracyjnie, łącząc metody różnych nurtów psychoterapeutycznych, z główną osią, którą stanowi podejście psychodynamiczne.
Doświadczenie zawodowe zdobywała na stażach oraz pracując w szpitalach na oddziałach psychiatrycznych i somatycznych, w poradniach zdrowia psychicznego, w służbach mundurowych oraz w prywatnym gabinecie.
Pracuje z osobami dorosłymi, pomagając w kryzysach życiowych, w zaburzeniach nastroju, lękowych, osobowości, w trudnościach adaptacyjnych i związanych ze stresem, w trudnościach w relacjach, a także wspierając tych, którzy chcą poprawić jakość swojego życia.
Kluczowe dla niej jest budowanie bezpiecznej relacji terapeutycznej opartej na szacunku, zaufaniu, autentyczności i akceptacji, co jest fundamentem dobrej terapii i realizacji ustalonych celów.
Jest członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i regularnie poddaje swoją pracę superwizji.
Absolwentka psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od czasu ukończenia studiów pracuje w zawodzie na bieżąco poszerzając swoją wiedzę i umiejętności.
Znaczną część życia zawodowego poświęciła oświacie, a w szczególności pracy z rodzinami dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu. Aktualnie w trakcie czteroletnich studiów podyplomowych w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie.
Oferuje wsparcie osobom dorosłym z problemami osobistymi, relacyjnymi, oraz trudnościami emocjonalnymi. Prowadzi konsultacje terapeutyczne oraz terapię indywidualną. Pracuje w nurcie integracyjnym. Swoją pracę poddaje superwizji.
„Doświadczenie bliskiego spotkania z terapeutą ma dla człowieka implikacje znacznie szersze niż związki ze wszystkimi innymi ludźmi. Nie szkodzi, że związek pacjenta z terapeutą jest ‚czasowy’; doświadczenie bliskości jest trwałe. Nikt mu tego nie odbierze. Istnieje w wewnętrznym świecie człowieka jako stały punkt odniesienia: przypomnienie o zdolności do bliskości. Odkrycie siebie, które jest skutkiem bliskości, również jest trwałe… To relacja leczy!”
Irvin Yalom
Joanna Eitner
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTKA MŁODZIEŻY, SPECJALISTKA PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ, PSYCHOTERAPEUTKA Z WYKSZTAŁCENIEM SEKSUOLOGICZNYM, INTERWENT KRYZYSOWY, PSYCHOLOG UPRAWNIONY DO PRZEPROWADZANIA BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH OSOBOM STARAJĄCYM SIĘ O POZWOLENIE NA BROŃ.
Psycholog, specjalistka psychoterapii uzależnień, psychoterapeutka młodzieży, interwent kryzysowy, posiada wykształcenie seksuologiczne, jest także psychologiem uprawnionym do przeprowadzania badań psychologicznych i wydawania orzeczeń psychologicznych osobom starających się o pozwolenie na posiadanie broni. Od wielu lat zajmuje się psychoterapią dorosłych, młodzieży i par, diagnozą psychologiczną w obszarach: osobowości, procesów poznawczych, funkcjonowania emocjonalnego, uzależnień, wpółuzależnień, DDA, DDN, DDD, a także poradnictwem z zakresu problemów natury seksualnej oraz z zakresu radzenia sobie z kryzysami osobistymi oraz kryzysami w relacjach interpersonalnych (partnerskich, pokoleniowych i zawodowych).
Tytuł magistra psychologii uzyskała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2001 r. (specjalność: psychologia kliniczna oraz psychologia pracy). Zdobyła uprawnienia specjalisty psychoterapii uzależnień w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu (certyfikat nr SP/1501/2018). Ukończyła Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej w Centrum Dydaktyki i Leczenia Psychodynamicznego w Krakowie (obecnie Krakowskie Centrum Psychodynamiczne), dwuletni Kurs Interwencji Kryzysowej prowadzony przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN, studia podyplomowe Pomoc Psychologiczna w Dziedzinie Seksuologii na UAM oraz studia podyplomowe Psychologia w zarządzaniu na UAM. Posiada zaświadczenie o wpisie do ewidencji psychologów uprawnionych do przeprowadzania badań psychologicznych i wydawania orzeczeń psychologicznych osobom starających się o pozwolenie na posiadanie broni (zaświadczenie nr 398/2006). Droga zawodowa, którą podąża, wypełniona jest wieloma szkoleniami i warsztatami, w tym m.in.: szkolenie z zakresu diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych i patologicznego hazardu, szkolenie z obszaru psychologicznych metod redukcji zachowań agresywnych, pracy z ofiarą i sprawcą agresji, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy psychologicznej po zdarzeniach traumatycznych, debriefing i wsparcie psychologiczne. Odbyła także szereg innych specjalistycznych szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej, w sposób ciągły rozwija swoje umiejętności i poszerza kompetencje zawodowe, a także dba o własny rozwój osobisty.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w charakterze psychologa i psychoterapeuty w instytucjach świadczących pomoc (Ośrodki Leczenia Uzależnień w Świebodzinie, w Nowym Dworku i w Mstowie, Klinika Neurologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Poznaniu), jak również w placówkach zajmujących się pomocą osobom z zaburzeniami psychicznymi (Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie, Poznański Ośrodek Zdrowia Psychicznego w Poznaniu). W latach 2001-2010 pracowała w jednostce wojskowej diagnozując żołnierzy, ich predyspozycje do kontaktu z bronią, udzielając pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej żołnierzom, pracownikom cywilnym wojska oraz ich rodzinom, prowadząc zajęcia psychoedukacyjne i profilaktyczne z zakresu zachowań ryzykownych i szkodliwych. Współpracowała z Warszawską Grupą Psychologiczną jako psycholog, psychoterapeuta dorosłych, młodzieży i par a także pracowała w szkole średniej z młodzieżą zmagającą się z dylematami okresu dojrzewania, doświadczającymi kryzysów rozwojowych i relacyjnych.
Aktualnie pracuje w oddziale dla osób uzależnionych. Prowadzi psychoterapię uzależnień, psychoterapię indywidualną oraz grupową. Udziela wsparcia pacjentom w zakresie pomocy psychologicznej w radzeniu sobie ze stresem, lękami, myślami rezygnacyjnymi, stanami depresyjnymi, problemami w relacjach. Nadto, zajmuje się diagnozą psychologiczną w obszarach: osobowości, intelektu, funkcjonowania emocjonalnego oraz zaburzeń adaptacyjnych.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a w swojej pracy z pacjentami stosuje się do zasad wynikających z Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Swoją pracę na bieżąco poddaje superwizjom, rozwija swoje umiejętności i poszerza kompetencje zawodowe, a także dba o własny rozwój osobisty.
Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych, młodzieży (od 16 r.ż.), terapię par oraz psychoterapię uzależnień, współuzależnień, DDA, DDN I DDD. Udziela wsparcia osobom w kryzysach osobistych i relacyjnych oraz prowadzi poradnictwo z zakresu trudności natury seksualnej. Przeprowadza badania psychologiczne osobom starających się o pozwolenie na posiadanie broni.